Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi
Özge}™

Kadın
Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı? Vide
MesajKonu: Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı?   Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı? Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 2:58 pm

Babasının işi nedeniyle çocuğun orta öğretimi kesintilere uğramıştı.Orta ikideyken, büyüdüğü zaman ne olmak ve yapmak istediği konusunda bir kompozisyon yazmasını istedi hocası.. Çocuk bütün gece oturup günün birinde at çiftliğine sahip olmayı hedeflediğini anlatan 7 sayfalık bir kompozisyon yazdı. Hayalini en ince ayrıntılarıyla anlattı. Hatta hayalindeki 200 dönümlük çiftliğin krokisini de çizdi.Binaların, ahırların ve koşu yollarının yerlerini gösterdi.Krokiye, 200 dönümlük arazinin üzerine oturacak 1000 metrekarelik evin ayrıntılı planını da ekledi.Ertesi gün hocasına sunduğu 7 sayfalık ödev,tam kalbinin sesiydi.. İki gün sonra ödevi geri aldı.Kağıdın üzerinde kırmızı kalemle yazılmış kocaman bir"0" ve "Dersten sonra beni gör" uyarısı vardı."Neden "0" aldım?" diye merakla sordu hocasına, çocuk."Bu senin yaşında bir çocuk için gerçekçi olmayan bir hayal"dedi, hocası.. "Paran yok. Gezginci bir aileden geliyorsun.Kaynağınız yok. At çiftliğikurmak büyük para gerektirir.Önce araziyi satın alman lazım. Damızlık hayvanlar daalman gerekiyor. Bunu başarman imkansız" ve ekledi:
"Eğer ödevini gerçekçi hedefler belirledikten sonra yenidenyazarsan, o zaman notunu yeniden gözden geçiririm."Çocuk evine döndü ve uzun uzun düşündü. Babasına danıştı."Oğlum" dedi babası "Bu konuda kararını kendin vermelisin.Bu senin hayatın için oldukça önemli bir seçim!."Çocuk bir hafta kadar düşündükten sonra ödevini hiçbirdeğişiklik yapmadan geri götürdü hocasına.."Siz verdiğiniz notu değiştirmeyin" dedi."Ben de hayallerimi."O orta 2 öğrencisi, bugün 200 dönümlük arazi üzerindeki1000 metrekarelik evinde oturuyor.Yıllar önce yazdığı ödev şöminenin üzerindeçerçevelenmiş olarak asılı.Öykünün en can alıcı yanı şu: Aynı öğretmen,geçen yaz 30 öğrencisini bu çiftliğe kamp kurmaya getirdi.Çiftlikten ayrılırken eskiöğrencisine "Bak" dedi,"Sana şimdi söyleyebilirim. Ben senin öğretmeninken,hayal hırsızıydım. O yıllardaöğrencilerimden pek çok hayal çaldım.Allah' tan ki, sen, hayalinden vazgeçmeyecek kadar inatçıydın."

En son MJ} Özge tarafından C.tesi Eyl. 05, 2009 10:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://vanessa-anne.yetkinforum.com/forum.htm
natuurschoon
Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı? Uyegl11zo5pi0gf9
natuurschoon

Kadın

MesajKonu: Geri: Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı?   Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı? Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 3:21 pm

Mükemmel
ecem1998
Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı? Uyegl11zo5pi0gf9
ecem1998

Kadın

MesajKonu: Geri: Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı?   Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı? Icon_minitimeSalı Ağus. 04, 2009 2:08 pm

çok güzel

Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası